Skip to content Skip to footer

Wykładziny biurowe – najważniejsze informacje

Wystrój wnętrza w przestrzeni biurowej jest bardzo ważny. Szczególnie, jeśli biuro jest odwiedzane przez klientów i kontrahentów. Istotnymi elementami są meble, urządzenia biurowe oraz podłoga, a raczej to, co na niej jest położone. I tu najczęściej na posadzkę wybierane są wykładziny biurowe, które oprócz świetnego wyglądu są odporne na uszkodzenia, plamy różnego rodzaju oraz zagniecenia i wytarcia.

Wykładzina do biura – z czego jest produkowana?

Okładzina na podłogę może być wykonana z różnych włókien. Zazwyczaj robi się ją ze sztucznych przędzy, które są mocne, trwałe i łatwe w pielęgnacji. Wykładziny biurowe najczęściej są produkowane z włókien polipropylenowych oraz poliamidowych. Zdarza się również, że powstają wykładziny z wełny lub też takie, które mają mieszany skład.

Wykładzina do biura ma zazwyczaj strukturę włókien pętelkową. Taka struktura sprawia, że wykładzina jest odporna na wytarcie i zagniecenia. Stosuje się ją często w biurach, gdzie natężenie ruchu jest bardzo duże.

Najważniejsze cechy wykładzin do biura

Wybierając odpowiednią wykładzinę do biura, warto zwrócić uwagę na jej grubość. Im grubsza tym ma większe właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Należy pamiętać, że wykładziny biurowe świetnie tłumią różne dźwięki i wyciszają dane pomieszczenie.

Ważną cechą wykładziny do biura jest jej gramatura, czyli waga surowca, który został zastosowany przy jej produkcji. Otóż im większa jest gramatura, tym wykładzina do biura jest bardziej wytrzymała na uszkodzenia mechaniczna, tym samym jest trwalsza i dłużej będzie nam służyć.

Dwa warianty wykładzin do biura – jaki jest lepszy?

Wykładziny biurowe są dostępne w rolkach lub w płytach dywanowych. Jeden i drugi wariant ma swoje plusy i minusy. Wykładziny w rolkach są szybkie w kładzeniu, jest ich większy wybór, jednak w razie uszkodzenia należy wymienić je w całości i to jest dość kłopotliwe.

Natomiast płytki dywanowe są świetne zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach, są łatwe w wymianie, szczególnie, jeśli chcemy wymienić pojedyncze elementy. Płytki dywanowe są dostępne w różnych kształtach: prostokąty, heksagony. Minusem tego wariantu jest czas montażu. Jeśli jest to duże biuro, montaż będzie trwał dość długo.

Leave a comment