Skip to content Skip to footer

W jakim miejscu urządzić zaręczyny nad morzem?

Wyjazd nad morze oraz zaręczyny? To doskonałe połączenie! Gdy również planujesz oświadczyć się nad morzem, zobacz, gdzie warto je zorganizować!

Zaręczyny na plaży

Najczęściej wybieranym miejscem na zaręczyny nad morzem jest nabrzeże. Plaża i szum fal tworzą magiczną scenerię do oświadczenia się ukochanej osobie i poproszenia jej o rękę.

Aby zaręczyny na plaży były jeszcze piękniejsze, warto zaplanować je o wschodzie albo o zachodzie słońca. Wtedy na plaży nie ma również tak wielu osób, więc to wyjątkowe wydarzenie może odbyć się w kameralnej atmosferze.

Można również zdecydować się na urządzenie romantycznego pikniku na plaży. Warto wziąć wtedy ze sobą duży koc, kieliszki i wino, przekąski. Można też przygotować lampiony, które po zmroku dadzą przepiękny efekt.

Zaręczyny na molo

Drugim miejscem do urządzenia zaręczyn nad morzem może być molo. Wysunięte w głąb morza molo będzie mogło zaoferować wspaniałe widoki i stworzyć nastrojową atmosferę do oświadczyn.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że na molo może przewijać się wiele osób, dlatego najlepiej urządzić zaręczyny w momencie, gdy będzie ich niewiele, na przykład o poranku, w trakcie wieczornego spaceru, poza sezonem wakacyjnym.

Zaręczyny w latarni morskiej

Na polskim wybrzeżu znajduje się wiele latarni morskich, między innymi w Świnoujściu, Kołobrzegu, na Helu. Są one także udostępnione turystom, dlatego można wspiąć się na nie, by zobaczyć piękne widoki.

Gdy planowane są Zaręczyny nad morzem w latarni morskiej, warto również wybrać taki moment, gdy nie będzie w niej wielu turystów.

Zaręczyny w luksusowym hotelu

Doskonałym pomysłem na zaręczyny nad morzem może być również wybranie luksusowego noclegu, na przykład w apartamencie w hotelu przy wybrzeżu.

Obecnie wiele hoteli oferuje specjalne pakiety, które przeznaczone są dla par. Obejmują one nie tylko sam nocleg w eleganckim apartamencie, ale również dodatkowe usługi, w tym śniadania, obiady i kolacje, także w pokoju, zakupienie bukietu kwiatów, przystrojenie pokoju, dostęp do strefy SPA, na przykład sauny na wyłączność.

Leave a comment