Skip to content Skip to footer

Kiedy stosuje się termolifting?

Kiedy stosuje się termolifting?

Gabinety kosmetologiczne zwykle mają szerokie oferty. Dużym powodzeniem zwłaszcza wśród pań cieszy się traktowanie skóry falami radiowymi. Na czym polega ta metoda i w jakich przypadkach zaleca się radiofrekwencję mikroigową (RF)?

Kilka słów o termoliftingu

Rzadko myślimy o tym, że nasza skóra ma zdolność regeneracji. Termolifting korzysta z tej właściwości i pozwala na ujędrnienie, wygładzenie i odmłodzenie skóry jak najmniej inwazyjną drogą.

Radiofrekwencja mikroigłowa polega na nakłuwaniu skóry mikroigłami za pomocą urządzenia RF w celu podgrzania tkanek bez złuszczania naskórka. Wzrost temperatury znacząco wpływa na ich odbudowę oraz na uelastycznienie włókien kolagenowych.

Terapia falami radiowymi jest skuteczna, a zaczerwienia na skórze utrzymują się średnio do 4 godzin po zabiegu (u niektórych dłużej). Wykonywana regularnie przynosi natychmiastowe efekty.

Radiofrekwencja – wskazania

Stosowanie urządzenia RF zalecane jest wtedy, gdy pacjent zauważy u siebie: spadek jędrności skóry (szczególnie w okolicy ramion, brzucha, pośladków), głębokie zmarszczki i rozstępy.

Termolifting polecany jest osobom, których skóra pokryta jest bliznami potrądzikowymi, pooperacyjnymi, czy przebarwieniami. Zabiegowi chętnie poddają się osoby, które zauważyły u siebie opadające powieki lub worki pod oczami.

Co ciekawe urządzenie RF wykazuje cudowne właściwości w walce z nadpotliwością zwłaszcza pod pachami. Systematyczne wizyty w gabinecie kosmetologicznym i systematyczna terapia falami radiowymi ogranicza wydzielanie potu.

Czy termolifting jest bezpieczny?

Mimo że urządzenie RF wyposażone jest w małe igły, jego stosowanie jest całkowicie bezpieczne. Metoda zwana termoliftingiem jest niezwykle innowacyjna i precyzyjna.

Głowica urządzenia RF pobudza tkanki na różnych głębokościach. Mimo to jedynymi skutkami ubocznymi po zabiegu jest zaczerwienienie skóry, ewentualnie lekki obrzęk w miejscu stymulacji. Znikają po kilku godzinach.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu. Temperatura nagrzania tkanek może wynosić nawet 60°C. Energia wytwarzana jest dopiero w środku, dlatego późniejsze efekty są długotrwałe. Jeśli oddajemy się w doświadczone ręce kosmetologa, na pewno opuścimy gabinet zadowoleni!

Leave a comment