Kiedy stosuje się termolifting?

Kiedy stosuje się termolifting?

Gabinety kosmetologiczne zwykle mają szerokie oferty. Dużym powodzeniem zwłaszcza wśród pań cieszy się traktowanie skóry falami radiowymi. Na czym polega ta metoda i w jakich przypadkach zaleca się radiofrekwencję mikroigową (RF)?

Kilka słów o termoliftingu

Rzadko myślimy o tym, że nasza skóra ma zdolność regeneracji. Termolifting korzysta z tej właściwości i pozwala na ujędrnienie, wygładzenie i odmłodzenie skóry jak najmniej inwazyjną drogą.

Radiofrekwencja mikroigłowa polega na nakłuwaniu skóry mikroigłami za pomocą urządzenia RF w celu podgrzania tkanek bez złuszczania naskórka. Wzrost temperatury znacząco wpływa na ich odbudowę oraz na uelastycznienie włókien kolagenowych.

Terapia falami radiowymi jest skuteczna, a zaczerwienia na skórze utrzymują się średnio do 4 godzin po zabiegu (u niektórych dłużej). Wykonywana regularnie przynosi natychmiastowe efekty.

Radiofrekwencja – wskazania

Stosowanie urządzenia RF zalecane jest wtedy, gdy pacjent zauważy u siebie: spadek jędrności skóry (szczególnie w okolicy ramion, brzucha, pośladków), głębokie zmarszczki i rozstępy.

Termolifting polecany jest osobom, których skóra pokryta jest bliznami potrądzikowymi, pooperacyjnymi, czy przebarwieniami. Zabiegowi chętnie poddają się osoby, które zauważyły u siebie opadające powieki lub worki pod oczami.

Co ciekawe urządzenie RF wykazuje cudowne właściwości w walce z nadpotliwością zwłaszcza pod pachami. Systematyczne wizyty w gabinecie kosmetologicznym i systematyczna terapia falami radiowymi ogranicza wydzielanie potu.

Czy termolifting jest bezpieczny?

Mimo że urządzenie RF wyposażone jest w małe igły, jego stosowanie jest całkowicie bezpieczne. Metoda zwana termoliftingiem jest niezwykle innowacyjna i precyzyjna.

Głowica urządzenia RF pobudza tkanki na różnych głębokościach. Mimo to jedynymi skutkami ubocznymi po zabiegu jest zaczerwienienie skóry, ewentualnie lekki obrzęk w miejscu stymulacji. Znikają po kilku godzinach.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu. Temperatura nagrzania tkanek może wynosić nawet 60°C. Energia wytwarzana jest dopiero w środku, dlatego późniejsze efekty są długotrwałe. Jeśli oddajemy się w doświadczone ręce kosmetologa, na pewno opuścimy gabinet zadowoleni!

Leave a Comment

Your email address will not be published.