Skip to content Skip to footer

Jakie są zalety druku sublimacyjnego?

Druk sublimacyjny to proces w którym na odpowiedni materiał zostaje nałożona warstwa mająca na celu ubarwienie bądź oddanie wzoru na materiałach takich jak koszulki, kubki, czy produkty wykonane z aluminium.

Jakie są zalety?

Nadruk sublimacyjny jest przede wszystkim bardzo trwały, tusz który powstaje z wymieszania odpowiednich składników z wodą świetnie wtapia się w podłoże, stanowiąc jego nierozerwalną część, odpowiednio przygotowany sprawia, że odklejenie, czy zdrapanie go z materiału jest praktycznie niemożliwe. Świetnym pomysłem na zastosowanie sublimacja druk jest wyprodukowanie koszulek, bluz lub jakiejkolwiek formy odzienia z nadrukiem reklamującym firmę, zakład, lub dowolnie wybrane przez nas hasło sloganowe. Dzięki swojej odporności Nadruk sublimacyjny nie spierze się w trakcie prania oraz nie wpłynie negatywnie na wygląd oraz jakość materiału. Warte podkreślenia jest to, że taki sposób drukowania jest bardzo ekologiczny, nie wytwarza żadnego zapachu, natomiast same tusze są wyprodukowane z materiałów pochodzenia naturalnego, dzięki czemu bez zawahania może zostać wykorzystywany do przyozdabiania pokoju naszej pociechy, lub do uwidaczniania go w miejscach handlu takich jak targi, galerie handlowe lub supermarkety. Jeżeli decydujemy się na drukowanie sublimacyjne na przedmiotach kuchennych, takie jak kubki, możemy być spokojni, ponieważ materiał jest odporny na warunki atmosferyczne, takie jak deszcze, lub obmywanie wodą co sprawia, że bez najmniejszych przeciwwskazań można myć te przedmioty w zmywarce.

Co jeszcze wpływa na wyjątkowość druku sublimacyjnego?

Do przygotowania druku sublimacyjnego potrzebna jest wcześniej przygotowana grafika, która stanowi odbicie lustrzane wzoru który chcemy nałożyć na przedmiot. Najciekawsze w tym jest to, że gotowy wzór może być wykorzystywany wielokrotnie, co sprawia, że późniejsze użycie nie wymaga opracowania grafiki na nowo, a sam system drukowania wydaje się znacznie bardziej opłacalny. Kolejnym wartym podkreślenia atutem jest niewątpliwie, autentyczność oraz nasycenie barw, bardzo dokładnie oddają one barwy które zostały zaprojektowane w grafice, na tyle dokładnie, że wiele firm decyduje się na drukowanie chociażby zdjęć ślubnych na różnej maści gadżetach.

Leave a comment