Skip to content Skip to footer

Jakich narzędzi używa najczęściej lekarz laryngolog?

Laryngologia jest jednym z ważniejszych działów medycyny, gdyż zajmuje się leczeniem schorzeń występujących w obrębie głowy. Choroby leczone przez laryngologa dotyczą gardła i jamy ustnej, nosa, uszu, krtani, zmysłów, przełyku czy skroni. W swoim gabinecie laryngolog korzysta z wielu narzędzi ułatwiających diagnostykę i leczenie.

Narzędzia laryngologiczne niezbędne do pracy

Medycyna cały czas się rozwija i powstają nowe urządzenia ułatwiające postawienie diagnozy czy przeprowadzenie precyzyjnego badania. Lekarz laryngolog w swoim gabinecie przeprowadza szereg zabiegów, podczas których używane są różnego rodzaju narzędzia i sprzęty.

Wśród narzędzi laryngologicznych są takie, które pozwalają na precyzyjne dotarcie do struktur głowy i szyi, aby dotrzeć do przestrzeni kostnych czaszki. Najczęściej używanymi sprzętami są laryngoskopy, kleszczyki, wzierniki uszne i nosowe, rozwieracze, haki, lusterka krtaniowe, narzędzia tnące i preparacyjne, szpatułki czy gilotyny migdałkowe. Większość z narzędzi jest wielokrotnego użytku, ale zdarzają się także jednorazowe.

Wzierniki uszne i nosowe

W każdym gabinecie laryngologicznym nie może zabraknąć wzierników. Są to narzędzia laryngologiczne, które pomagają zdiagnozować wiele schorzeń. Wzierniki uszne wykorzystywane są w otoskopie i pozwalają zajrzeć do błony bębenkowej oraz do zewnętrznego przewodu słuchowego. Mogą być one stosowane do diagnostyki dorosłych, jak i dzieci.

Wzierniki nosowe pozwalają na ocenę jamy nosowej i zatok, a także błony śluzowej usznych małżowin. Można znaleźć wzierniki w różnych rozmiarach, aby dopasować je do wieku pacjenta. Wszystkie produkty wykonane są z wysokiej jakości stali chirurgicznej. Przeznaczone są do wielokrotnego użytku.

Na co zwrócić uwagę, wybierając narzędzia laryngologiczne?

Oferty sklepów medycznych są bardzo obszerne i można znaleźć produkty pochodzące od różnych producentów. Bardzo ważne jest wybranie sprzętu wysokiej jakości, który zapewni możliwość precyzyjnego badania.

Dobrze jest postawić na sprawdzone marki, które funkcjonują w branży medycznej od wielu lat i oferują najlepszy sprzęt wysokiej klasy. Narzędzia wielokrotnego i jednorazowego użytku muszą być wytrzymałe i bezpieczne dla pacjenta.

Narzędzia laryngologiczne znajdziesz w ofercie Grupy Anmar

Leave a comment