Skip to content Skip to footer

Funkcjonalny fotel kosmetyczny do salonu

Własny salon kosmetyczny to powód do dumy, ale zanim zaczniemy w nim pracę, to koniecznie trzeba wyposażyć go w odpowiedni sprzęt, a także zadbać o jego estetykę, co niewątpliwie na znaczenie dla każdego klienta. Jednym z niezbędnych sprzętów jest fotel kosmetyczny. Jak należy go wybierać?

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Najważniejszą właściwością fotela kosmetycznego jest jego funkcjonalność. To od tego właśnie zależy, czy będzie nam się dobrze przy nim pracowało i czy pacjentowi będzie na nim wygodnie.

Wybierając fotel kosmetyczny do swojego salonu, należy więc przede wszystkim kierować się rodzajem zabiegów, jakie będziemy na nim wykonywać. Nieco inny fotel sprawdzi się do zabiegów na twarz, a nieco inny w przypadku zabiegów na całe ciało.

Warto również wziąć po uwagę to, czy długie przebywanie na fotelu będzie komfortowe dla klienta oraz czy sprzęt zapewnia nam pełną swobodę ruchów, np. wariant ze zdejmowanymi podłokietnikami może być znacznie bardziej funkcjonalny.

Najistotniejszy podział foteli kosmetycznych

Niewątpliwie wśród wszystkich foteli kosmetycznych można rozróżnić co najmniej trzy najważniejsze rodzaje, które różnią się przede wszystkim sposobem regulacji. Najprostszy model to fotel regulowany manualnie – oznacza to, że oparcie czy podgłówek ustawiamy ręcznie zależnie od swoich potrzeb. Natomiast w przypadku fotela hydraulicznego regulacja odbywa się za pomocą dźwigni.

Bardziej zaawansowane fotele kosmetyczne to te, które dodatkowo wyposażone są w silniczki elektryczne, dzięki czemu ich poszczególnymi elementami, czyli oparciem, podgłówkami czy podnóżkami, można sterować za pomocą przycisków, a nawet osobnego pilota. Oczywiście im bardziej zaawansowany model, tym również wyższa jest jego cena.

Fotel a wystrój wnętrza salonu

Nie da się ukryć, że fotel kosmetyczny powinien być również spójny z innymi sprzętami w salonie oraz ze stylem, jaki w nim panuje. Dzięki temu będzie on znacznie bardziej estetyczny, a przy tym również elegancki, co znajdzie uznanie w oczach klientów.

Najbardziej uniwersalną tapicerką dla fotela kosmetycznego będzie skóra ekologiczna – jest ona wytrzymała, a także odporna na różnorodne czynniki i łatwa do utrzymania w czystości, co na pewno docenimy w codziennej pracy.

Leave a comment