Skip to content Skip to footer

Dlaczego przed zajściem w ciążę powinno się wykonać badania genetyczne?

Pary planujące ciąże coraz częściej chcą się dobrze przygotować. Jednym ze sposobów jest przeprowadzenie badań genetycznych, które dają rodzicom pewność, że dziecko będzie zdrowe. Dlaczego warto przeprowadzić badania genetyczne?

Badania genetyczne – dlaczego warto je przeprowadzić?

Z roku na rok coraz większa liczba przyszłych rodziców chce dobrze przygotować się do powołania dziecka na świat. Wielu rodziców zmienia nawyki żywieniowe oraz styl życia. Pary rezygnują z używek, wprowadzają ruch do codziennego życia i zaczynają dbać o siebie. Ci najbardziej świadomi decydują się na jeszcze jeden krok. Robią badania genetyczne. Dlaczego jest to takie ważne?

Wykonując badania genetyczne w Klinice Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej przyszli rodzice mogą zyskać pewność, że ich dziecko będzie zdrowe. W przypadku, gdy istnieje ryzyko, że dziecko będzie obciążone chorobą genetyczną para ma szansę skorzystać z innych metod zapłodnienia.

Ważne jest również poczucie bezpieczeństwa. Kobieta w ciąży potrzebuje spokoju. Badania genetyczne dają taką pewność. Jeszcze przed zajściem w ciąże para wie, że ich dziecku nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Przyszli rodzice mogą czas ciąży przejść bez dodatkowych stresów, ciesząc się każdym dniem oczekiwania na nowego członka rodziny.

Jak wyglądają badania genetyczne?

Materiał genetyczny do badań zostaje pobrany od obojga rodziców. Koniecznie trzeba mieć świadomość, że rodzice, którzy są nosicielami chorób dziedzicznych najczęściej są zdrowi. Dopiero występowanie wadliwego genu u obojga partnerów prowadzi do choroby dziecka.

Materiał genetyczny zostaje pobrany od każdego z partnerów. Dzięki rozwiniętej nauce po badaniach przyszli rodzice dowiedzą się, jakie jest prawdopodobieństwo zachorowania przez dziecko na 130 chorób.

Testy genetyczne  https://www.gyncentrum.pl/panel-preconception pozwalają na rozpoznanie najpopularniejszych chorób genetycznych u dzieci. Przyszli rodzice dowiedzą się, czy dziecko nie będzie cierpiało na mukowiscydozę, rdzeniowy zanik mięśni czy wiele innych chorób.

Testy genetyczne to szansa na bezpieczne i spokojne przygotowanie się do ciąży. Dzięki nim rodzice w pełni świadomie będą celebrować okres oczekiwania na dziecko, a co najważniejsze, będą mogli czuć się bezpiecznie.

Leave a comment