Skip to content Skip to footer

Czy panele winylowe to dobre rozwiązanie do łazienki?

Panele winylowe to stosunkowo nowe rozwiązanie stosowane na etapie wykańczania wnętrz, które ma wiele zalet i cieszy się coraz większą popularnością. Podłogi wykonane z winylu dzięki dużej wytrzymałości i nienagannemu wyglądowi stanowią ciekawą alternatywę dla desek, zwykłych paneli, gresu czy płytek i są odpowiednim wyborem także do łazienki.

Panele winylowe do łazienki – alternatywa dla płytek

Przez lata za jedyny słuszny wybór do wykończenia podłogi w łazience uważane były płytki lub gres. Dziś do tej listy śmiało można dopisać także panele winylowe. Producenci połóg w tej technologii oferują nam wodoodporne i wodoszczelne kolekcje paneli winylowych do łazienki.

Wodoodporność, która jest podstawowym wymogiem funkcjonalności łazienkowych podłóg, polega na tym, iż woda nie przemięka przez strukturę winylowej „deski”, ale zatrzymuje się na jej powierzchni. Pojęcie wodoszczelności natomiast oznacza, że pomiędzy panelami nie ma nawet najmniejszej szczeliny, przez którą woda mogłaby się wydostać pod podłogę.

Te dwa czynniki są kluczowe w łazienkach, bowiem w tym pomieszczeniu rozlana woda nie jest rzadkością, a raczej codzienną normą dlatego panele winylowe do łazienki powinny być wodoodporne i wodoszczelne, podobnie jak płytki zespolone fugą. Oprócz tego, wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak kłopotliwą sprawą jest remont podłogi w łazience, dlatego kluczowe jest to, by była ona odporna na działanie wilgoci. A jeśli mieszkamy w bloku, surowce zastosowane na naszych podłogach w łazience w razie awarii mają wpływ także na naszych sąsiadów, którzy mogą zostać zalani.

Panele winylowe do łazienki a ogrzewanie podłogowe

Wytrzymale i elegancko prezentujące się panele winylowe mimo, iż mają wielu zwolenników wciąż rodzą wiele pytań, na przykład czy są odpowiednim materiałem w przypadku, gdy mamy w domu czy mieszkaniu instalację ogrzewania podłogowego.

Odpowiedź na to pytanie wypada z korzyścią dla winylowych paneli. Są one rodzajem materiału stosowanego przy remontach, który dobrze przewodzi ciepło, a więc będą jak najbardziej odpowiednie do ułożenia na instalację ogrzewania podłogowego.

Ciepłe panele winylowe do łazienki będą przyjemne, gdy wyjdziemy z wanny czy prysznica. Winyl w łazience to dobry wybór!

Leave a comment