Attractive young body builders posing outdoors
Attractive young body builders posing outdoors

Cellulit to przypadłość dotykająca większości kobiet, bez względu na wagę. Jest problemem kosmetycznym, jednak zaawansowany może stać się przyczyną kłopotów zdrowotnych. Jak z nim walczyć, by przywrócić skórze gładkość?

Jak walczyć z cellulitem?

Ten problem kosmetyczny objawiający się zagłębieniami w skórze, która zaczyna wyglądać jak skórka pomarańczowa, może przerodzić się w miejscowy stan zapalny i zwłóknienie tkanki łącznej. Sprzyja temu siedzący tryb życia i zła dieta. Walka z nim nie jest łatwa i należy prowadzić ją kompleksowo. Żadne cudowne kremy nie usuną cellulitu w ciągu tygodnia, czy miesiąca. Jego likwidacja jest długotrwała i wielotorowa. Konieczne są masaże, które ożywią mikrokrążenie i oczyszczą z toksyn. Przeprowadzane regularnie, najlepiej w czasie wieczornej kąpieli, przygotują skórę na lepsze wchłanianie kremów antycellulitowych. Cellulit najskuteczniej zwalczają zabiegi kosmetyczne. Jednak, aby utrzymać ich efekty, konieczne jest przestrzeganie zdrowego trybu życia, właściwej diety, stosowanie masaży i uprawianie ćwiczeń gimnastycznych. W przeciwnym razie szybko pojawi się efekt jo-jo. Codzienne ćwiczenia muszą stać się stałym składnikiem kuracji. Ruch przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej i poprawia krążenie. W diecie powinno znaleźć się więcej warzyw i owoców. Należy ograniczyć sól, kawę, wyeliminować tłuszcze zwierzęce i białe pieczywo. Posiłki podzielone na kilka porcji zjadanych w ciągu dnia uzupełniamy płynami w ilości około 2,5 litra.

Zabiegi kosmetyczne

Istnieje wiele rodzajów zabiegów kosmetycznych zwalczających cellulit. Wybór najlepszej metody należy skonsultować ze specjalistą. W celu poprawienia wyglądu skóry stosowane są peelingi, masaże, laser, drenaż limfatyczny, mezoterapia, endermologia. Jako pierwsza faza terapii antycellulitowej wskazana jest terapia odtruwająca, która oczyści układ limfatyczny. Usprawni to przepływ krwi i limfy, a ponadto pobudzi przemianę materii. Precyzyjny drenaż limfatyczny w połączeniu z multimikrostymulacją w zabiegu o nazwie Icoone nie tylko działa skutecznie, ale także zapobiega ponownemu pojawieniu się grudek. Program modeluje sylwetkę, redukuje złogi tłuszczu i ujędrnia. Kolejnym, skutecznym zabiegiem jest mezoterapia antycellulitowa. Jest to metoda odpowiednia dla osób, którym nie pomogły inne sposoby walki z pomarańczową skórką. Konieczna jest seria zabiegów przeprowadzanych co dwa tygodnie. Niezmiernie ważne jest również, by wykonane one były przez lekarzy medycyny estetycznej. W przypadku zaawansowanej postaci cellulitu doskonale sprawdza się zabieg Remodeller z zastosowaniem czarnego pieprzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You May Also Like

Naturalne sposoby na powiększenie piersi i poprawienie ich jędrności

Uroda to nie tylko gładka skóra, błyszczące włosy oraz długie i mocne…

Funkcjonalny fotel kosmetyczny do salonu

Własny salon kosmetyczny to powód do dumy, ale zanim zaczniemy w nim…

Wskazówki, jak wybrać dobry salon fryzjerski. Oto najlepszy poradnik dla konsumenta!

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest wybranie sobie…

Najpopularniejsze rodzaje prostownic do włosów

Proste, gładkie i ujarzmione włosy wielu kobietom śnią się po nocy, jednak…